Teknokoloji
En TEKNOKOLOJİK Blog…

Tarihte Teknoloji Hakkında Söylenmiş En Aptalca Sözler

 1. abd patent dairesi müdürü charles duell, 1899 yılında: “icat edilebilecek her şey icat edilmiştir.” demiş.
 2. oxford profesörü erasmus wilson 1878 yılında; “bu yılki paris fuarı bittiğinde ‘elektrik ışığı’ da onunla birlikte bitecek ve bir daha sözü edilmeyecek.” demiş.
 3. literary digest dergisi, 1899 yılında; “otomobilin elbette bisiklet kadar yaygın kullanımı olmayacak.” tespitini yapmış.
 4. 1876’da yeni teknolojiyi reddeden western union yöneticisi: “bu telefon denen şeyin bir iletişim aracı olarak düşünülmesi için çok fazla kusuru var. bu alet hiç işimize yaramaz.” demiş.
 5. fransız fizyoloji profesörü pierre pachet, 1872 yılında; “louis pasteur’ün mikroplar teorisi saçma sapan bir kurmaca.” demiş.
 6. ingiliz kraliyet cemiyeti başkanı lord kelvin, 1895 yılında; “havadan uçan ağır makineler yapmak imkansızdır.” demiş.
 7. fransız har okulu’nda askeri strateji dersi veren mareşal ferdinan foch; 1.dünya savaşı’ndan önceki günlerde; “uçaklar ilginç oyuncaklar ama hiç bir askeri değerleri yok.” demiş.
 8. warner bros stüdyolarının yöneticisi h.m.warner 1927 yılında sesli film teknolojisini reddedip; “oyuncuların konuşmalarını kim dinlemek ister ki?” demiş.
 9. radyonun öncüsü david sarnoff’un iş ortağı 1920’lerde neden sarnoff’un radyosuna destek vermediğini şöyle açıklamış; “telsiz müzik kutusunun hayal edilebilecek hiç bir ticari değeri yok. belirli bir kişiye gönderilmemiş bir mesaj için kim para öder ki?”
 10. mühendis lee deforest, 1926 yılında şu kehanette bulunmuş; “televizyon, teorik ve teknik olarak mümkün olsa da ticari ve mali açıdan imkansızdır.”
 11. ibm yöneticisi thomat watson 1943 yılında; “dünyada belki beş bilgisayarlık bir pazar ancak var.” demiş.
 12. popüler mechanics dergisi ise; “gelecekte bilgisayarlar 1.5 tondan daha ağır olmayacak.” kehanetinde bulunmuş.
 13. digital equeipment corporation’ın kurucusu olsen ise 1977 yılında şöyle demiş; “insanların evlerine bilgisayar almak istemeleri için hiç bir sebep yok.”
 14. Kaynak
 15. Kaynak
Reklamlar

Yorum Yok to “Tarihte Teknoloji Hakkında Söylenmiş En Aptalca Sözler”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: